Informace o provozu mateřské školy od 12. dubna 2021

08.04.2021 12:09

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání Vlády ČR dne 6. dubna 2021 bylo vydáno:

Více zde: https://fitskolka.webnode.cz/provoz-ms-fit-od-12-4-2021/

Dle mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 6. 4. 2021 č. j.: MZDR 14592/2021-3/MIN/KAN a MZDR 14600/2021-1/MIN/KAN a doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ze dne 6. 4. 2021 k provozu škol a školských zařízení a testování ve školách se v rámci první etapy otevírání škol mění organizace chodu školy od 12. 4. 2021 takto:

Mateřská škola bude otevřena v tomto režimu:

1. pro děti s povinným předškolním vzděláváním

2. pro děti níže jmenovaných profesí

Nástup dítěte nahlaste nejpozději do pátku 9.4.2021 od 8,00 do 12,00 hod. na známé telefony mateřské školy.

Do mateřské školy přicházejí jen děti bez zjevných příznaků nemoci.

Vstup do mateřské školy je možný pro zákonné zástupce pouze s respirátorem.

ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY VZHLEDEM K TESTOVÁNÍ DĚTÍ A ZAMĚSTNANCŮ ŠKOLY:

Pondělí a čtvrtek(testovací dny) je provoz školy omezen  na 6,30 - 16,00 hod.

Ostatní dny je provoz 6,00 - 16,00.

Testování dětí je povinné, bude probíhat 2x týdně.

Testovací čas pro děti je stanoven na:

pondělí 6,30 - 7,30hod.

čtvrtek 6,30 - 7,30 hod.

Po dobu testování a výsledku testu dětí je důležitá přítomnost zákonného zástupce nebo jiné pověřené osoby,

kteří budou nápomocni při testování a vyčkají s dítětem na výsledek testu.

(testování bude trvat cca 20min.)

Pro testování budou vyhrazeny sklepní prostory mateřské školy se vstupem ze zadní strany budovy.

Při vstupu do budovy musí mít zákonný zástupce nasazen respirátor a provést desinfekci rukou.

VEŠKERÉ INFORMACE NALEZNETE V ODKAZECH Z MŠMT :

koronavirus.edu.cz/files/msmt-manual-k-provozu-skol-aktualizovany-k-rozeslani.pdf

testovani.edu.cz/files/msmt-manual-testovani-06-04-2021.pdf

testovani.edu.cz/files/testovani-letak-pro-zaky-6-4-21.pdf

testovani.edu.cz/files/testovani-letak-pro-rodice-6-4-21f.pdf

Mimořádným opatřením určené výjimky pro děti IZS se vztahují na tyto vybrané profese:

- zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb,

- pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu,v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá,

nebo pedagogickými pracovníky školských zařízení  pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,

- zaměstnanci bezpečnostních sborů,

- příslušníci ozbrojených sil,

- zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,ozaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních

službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů

- zaměstnanci Úřadu práce České republiky,

- zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,

- zaměstnanci Finanční správy České republiky.

Příslušnost k vybraným profesím zákonný zástupce doloží škole potvrzením zaměstnavatele.

Testování se neprovádí u osob, které doloží, že:

a) prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní,

b) má negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 48 hodin, a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k provádění testů, nebo

c) má vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů. III. Preventivní testování se ve školách provádí ode dne 12. dubna 2021. Preventivní antigenn.